PLATINOVÝ TISK

Platinotypie je luxusní pojetí Vaší fotografie.

Jde o dražší původní techniku vyvolávání fotografií z 30 let 19.století.

V mém ateliéru se platinovým tiskem zabýváme. Můžete si tak odnést jedinečnou fotografii.

Jak to probíhá?

Domluvíme si termín fotografování. Bude se Vám věnovat vizážistka, která Vám upraví vlasy a nalíčí (účes a líčení bývá lehké, aby nenarušilo celkový dojem z fotografie).

Domluvíme se na Vaší představě. Focení probíhá v ateliéru přibližně hodinu. Poté společně vybereme nejlepší záběr, který se upraví.

Fotografii poté dostanete v paspartě a krásném rámu. Ozdobíte si tak svůj interiér hodnotnou fotografií, na které jste Vy sami!

o platinovém tisku

Platinotypie je ceněná pro svojí extrémní stálost a dokonce jsou do ní převáděna hodnotná díla, která mají být zachována pro budoucí generace. Stálost obrazu je větší než u klasické fotografie. 

V platině provádělo své tisky mnoho světových fotografů F. Drtikol, Robert Vano, Edward Steichen, Alfred Stieglitz, Paul Strand, Edward Weston a další.

Techniku platinotypie rozvinul William Willis a v letech 1873, 1878, 1880 ji patentoval. Ale už na počátku 30 let 19. století zkoumali citlivost platinových solí Němci  Ferdinand Gehlen, Johann Wolfgang Dobereiner a Angličan Sir John Herschel .

Ceny - kompletní platinový tisk (focení,vizážistka,výběr nejlepšího záběru, rám s paspartou) 3200,-kč

V době digitalizace se vrátíme zpět téměř o 150 let a Vy můžete mít své umělecké dílo s fotografií, na které jste Vy sami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  © PS Media s.r.o.  -  powered by redakce-online.cz